Kim jesteśmy

Milano Insiders to projekt stworzony przez mediolańczyka z krwi i kości, zakochanego w tym wyjątkowym mieście i znającego każdy jego zakątek, oraz przez nauczycielkę języka włoskiego. Przygotowaliśmy go, by zaproponować Wam prawdziwą praktykę języka obcego poprzez immersję w tętniący życiem Mediolan.

Wszyscy marzymy o tym, by naprawdę mówić innym językiem. Niestety, jego nauka nie jest wcale taka prosta: zajęcia w szkołach językowych odbywają się rzadko i są zwykle za krótkie na dłuższe rozmowy. Podczas pobytu we Włoszech też nie zawsze możemy znaleźć chętnych do długich dyskusji – z reguły udaje nam się co najwyżej zamówić kawę czy zapytać kogoś o drogę. Milano Insiders to nasz pomysł na rozwiązanie tego problemu. Proponujemy Wam niezwykłą, osobistą, zorganizowaną specjalnie dla Was wizytę w Mediolanie, podczas której będziecie cały czas rozmawiać po włosku. Przez cały kilkudniowy pobyt będą Wam towarzyszyć Włosi, z którymi będziecie zwiedzać, gotować, imprezować, razem jeść w restauracjach. Pójdziecie na mecz, do kościoła, do teatru, wszystko zależy od Waszych zainteresowań. Gwarantujemy kilka dni pełnego zanurzenia w prawdziwym języku, wśród prawdziwych Włochów, Waszych nowych znajomych.
Wszyscy współpracujący z nami native speakerzy są odpowiednio przygotowani do rozmawiania z obcokrajowcami na różnych poziomach zaawansowania językowego. Znają angielski, ale nie będą go używać. Nasza lingua franca to włoski. Ale spokojnie! Włosi będą mówić tak, że ich zrozumiecie.

Nasza oferta skierowana jest do osób w każdym wieku, również do seniorów. Typowy pobyt trwa od kilku dni (weekend) do tygodnia i jest zorganizowany dla 3-4 osób.
Istnieje możliwość przyjazdu do nas z osobą towarzyszącą nie znającą włoskiego. Zapewniamy wtedy tłumaczenie rozmów na polski/angielski lub naukę podstaw włoskiego na miejscu. Opiekę merytoryczną nad projektem sprawuje Szkoła Języka Włoskiego AL DENTE.